Etua on vuonna 2008 perustettu Suomen ensimmäinen lainavertailuyritys. Suomen ensimmäinen lainavertailuyritys.
Asiakaspalvelu: 010 665 5800 | arkisin klo 10–15 | asiakaspalvelu@etua.fi

Osinkokalenteri

5.7.2024
Löydä osinkokalenterista kaikki Helsingin pörssissä listattujen osakkeiden osingot vuodelle 2024.

Löydä osinkokalenterista kaikki Helsingin pörssissä listattujen osakkeiden osingot vuodelle 2024. Näet mm. osingonmaksupäivät, tuottoprosentit ja paljon muuta hyödyllistä tietoa sijoituspäätöksesi tueksi.

Sivun lopusta löydät lisätietoja taulukon sisällöstä.

Osinkokalenteri 2024

NimiIrtoaminenTäsmäytysMaksuOsinkoTuotto %Lisätieto
Telia Company2025-02-062025-02-072025-02-120,0441,8092105263157896
Nokia2025-02-032025-02-042025-02-130.03 *0,8733624454148472
Purmo Group2025-01-162025-01-172025-01-240,090,8Pääomanpalautus
Kesko B2025-01-132025-01-142025-01-210.25 *1,4956625785222855
Kesko A2025-01-132025-01-142025-01-210.25 *1,4334862385321099
Citycon2024-12-192024-12-202024-12-310.075 *1,9201228878648233Hallituksen valtuutus
NoHo Partners2024-11-062024-11-072024-11-140,151,7985611510791366
Relais Group2024-11-012024-11-042024-11-110,221,5827338129496402
Sanoma2024-10-312024-11-010.11 *1,6541353383458646
UPM-Kymmene2024-10-302024-10-312024-11-070,752,2091310751104563
Telia Company2024-10-302024-10-312024-11-050,0441,8092105263157896
Nokian Renkaat2024-10-302024-10-310.2 *2,5608194622279132Hallituksen valtuutus
Kemira2024-10-282024-10-292024-11-050.34 *1,4873140857392826
Consti2024-10-252024-10-282024-11-040.3 *3,0737704918032787
Metso2024-10-242024-10-252024-11-010.18 *1,7595307917888563
Kamux2024-10-232024-10-242024-10-310,11,8083182640144664
Elisa2024-10-222024-10-232024-10-301,122,60707635009311
Nokia2024-10-212024-10-222024-10-310.03 *0,8733624454148472
Harvia2024-10-182024-10-212024-10-280.34 *0,8842652795838751
Purmo Group2024-10-172024-10-182024-10-250,090,8Pääomanpalautus
Puuilo2024-10-162024-10-172024-10-240,191,8393030009680542
Orion B2024-10-152024-10-162024-10-230,812,044938146932593
Orion A2024-10-152024-10-162024-10-230,812,053231939163498
Kesko B2024-10-142024-10-152024-10-220.26 *1,5554890816631768
Kesko A2024-10-142024-10-152024-10-220.26 *1,4908256880733943
Inderes2024-10-142024-10-152024-10-220,432,1662468513853903
Terveystalo2024-10-082024-10-092024-10-160,151,6853932584269662
Wulff Group2024-10-042024-10-072024-10-140,072,8571428571428568
Orthex2024-10-012024-10-022024-10-090,11,3888888888888888
Neste2024-10-012024-10-022024-10-090,63,5200938691698442
Fortum2024-10-012024-10-022024-10-090,573,885480572597137
Valmet2024-09-302024-10-012024-10-100.67 *2,4860853432282006
Huhtamäki2024-09-302024-10-012024-10-080,521,3785790031813363
United Bankers2024-09-262024-09-272024-10-040,52,710027100271003Pääomanpalautus
F-Secure2024-09-262024-09-272024-10-040,0351,773049645390071
Kreate Group2024-09-252024-09-262024-10-030.18 *2,3195876288659796
eQ2024-09-242024-09-252024-10-020.4 *2,73972602739726
Tecnotree2024-09-232024-09-242024-10-010.01 *0,19011406844106465Hallituksen valtuutus
TietoEVRY2024-09-202024-09-232024-10-030,7354,051819184123484
Citycon2024-09-202024-09-232024-09-300.075 *1,9201228878648233Hallituksen valtuutus
Fondia2024-09-192024-09-202024-09-270,22,9411764705882355Muu
CapMan2024-09-192024-09-200.04 *2,089864158829676Muu
Sanoma2024-09-132024-09-160.13 *1,9548872180451127
Fiskars A2024-09-132024-09-162024-09-230,412,285395763656633
Wärtsilä B2024-09-102024-09-112024-09-180,160,8662696264212236
Olvi A2024-08-262024-08-272024-09-030,61,8867924528301887
NoHo Partners2024-08-072024-08-082024-08-150,141,6786570743405276
Telia Company2024-07-312024-08-012024-08-060,0441,8092105263157896
Nokia2024-07-222024-07-232024-08-010.03 *0,8733624454148472
Purmo Group2024-07-182024-07-192024-07-260,090,8Pääomanpalautus
Kesko B2024-07-152024-07-162024-07-230.25 *1,4956625785222855
Kesko A2024-07-152024-07-162024-07-230.25 *1,4334862385321099
Valoe2024-07-012024-07-020 *0
Lifeline SPAC I2024-06-202024-06-2400
Lehto Group2024-06-202024-06-2100
Tallink Grupp2024-06-192024-06-202024-07-030,069,174311926605505
Citycon2024-06-192024-06-202024-06-280,0751,9201228878648233Hallituksen valtuutus
BBS-Bioactive Bone Substitutes2024-06-142024-06-1700
Caverion2024-06-132024-06-1400
Biohit B2024-06-062024-06-0700
Afarak Group2024-06-032024-06-0400
Rush Factory2024-05-312024-06-0300
Cargotec2024-05-312024-06-032024-06-102,152,738853503184713
Fifax2024-05-242024-05-2700
Wetteri2024-05-232024-05-2400
Puuilo2024-05-212024-05-222024-05-290,191,8393030009680542
Koskisen2024-05-172024-05-202024-05-270,324,324324324324324
QPR Software2024-05-162024-05-1700
Mandatum2024-05-162024-05-172024-05-240,337,712082262210797
Springvest2024-05-142024-05-152024-05-220,152,654867256637168board_authorized+board_authorized
Optomed2024-05-132024-05-1400
Incap2024-05-132024-05-1400
Loihde2024-05-092024-05-102024-05-1718,368200836820083
Spinnova2024-05-082024-05-0900
KH Group2024-05-082024-05-0900
Endomines Finland2024-05-082024-05-0900
NoHo Partners2024-05-072024-05-082024-05-160,141,6786570743405276
Meriaura Group2024-05-042024-05-0500
Modulight2024-05-032024-05-0600
Eagle Filters Group2024-05-032024-06-0300
Efecte2024-05-022024-05-0300
Nokian Renkaat2024-04-302024-05-022024-05-150,354,481434058898848
Saga Furs C2024-04-292024-04-302024-05-080,666,285714285714286
Keskisuomalainen A2024-04-292024-04-302024-05-080,556,642512077294686
Harvia2024-04-292024-04-302024-05-080,340,8842652795838751
Bioretec2024-04-292024-04-3000
Tulikivi A2024-04-262024-04-292024-10-150,012,272727272727273
Solwers2024-04-262024-04-292024-05-060,0641,6753926701570683
Scanfil2024-04-262024-04-292024-05-070,233,0748663101604277
Sampo A2024-04-262024-04-292024-05-071,84,473161033797217
Metso2024-04-262024-04-292024-05-070,181,7595307917888563
Ilkka22024-04-262024-04-292024-05-070,26,4935064935064934
Ilkka12024-04-262024-04-292024-05-070,25,780346820809249
Huhtamäki2024-04-262024-04-292024-05-070,531,4050901378579004
Digitalist Group2024-04-262024-04-2900
Viafin Service2024-04-252024-04-262024-05-030,553,353658536585366
SSAB B2024-04-252024-04-262024-05-020,438,31399845320959
SSAB A2024-04-252024-04-262024-05-020,438,237547892720308
Nurminen Logistics2024-04-252024-04-262024-05-030,021,8604651162790697Pääomanpalautus
Herantis Pharma2024-04-252024-04-2600
Viking Line2024-04-242024-04-252024-05-0214,504504504504505
Tokmanni Group2024-04-242024-04-252024-05-080,382,814814814814815
Sotkamo Silver2024-04-242024-04-2500
Reka Industrial2024-04-242024-04-252024-05-03239,37007874015748
Elecster A2024-04-242024-04-252024-05-020,051,050420168067227
Atria A2024-04-242024-04-252024-05-030,66,25normal+capital_return
Nokia2024-04-222024-04-232024-05-030,041,1644832605531295
Rapala VMC2024-04-192024-04-2200
Kamux2024-04-192024-04-222024-04-290,071,2658227848101264
Investors House2024-04-192024-04-222024-04-290,336,25
Honkarakenne B2024-04-192024-04-222024-04-290,093Pääomanpalautus
HKFoods A2024-04-192024-04-2200
Aspocomp Group2024-04-192024-04-2200
Sanoma2024-04-182024-04-192024-04-260,131,9548872180451127
Purmo Group2024-04-182024-04-192024-04-260,090,8Pääomanpalautus
EcoUp2024-04-182024-04-1900
Boreo2024-04-182024-04-1900
Anora Group2024-04-182024-04-192024-04-260,224,878048780487805
Nanoform Finland2024-04-172024-04-180 *0
Marimekko2024-04-172024-04-182024-04-250,372,5377229080932784
Remedy Entertainment2024-04-152024-04-1600
Elisa2024-04-152024-04-162024-04-231,132,6303538175046555
Aspo2024-04-152024-04-162024-04-230,244,067796610169491
Toivo Group2024-04-122024-04-1500
Teleste2024-04-122024-04-1500
Tamtron Group2024-04-122024-04-1500
Ovaro Kiinteistösijoitus2024-04-122024-04-152024-04-220,133,1325301204819276
NYAB2024-04-122024-04-152024-04-220,0142,3255813953488373Pääomanpalautus
Inderes2024-04-122024-04-152024-04-220,422,1158690176322414
Digital Workforce2024-04-122024-04-1500
Apetit2024-04-122024-04-152024-04-230,755,415162454873647
Telia Company2024-04-112024-04-122024-04-170,0431,768092105263158
Taaleri2024-04-112024-04-122024-04-19112,1654501216545
Relais Group2024-04-112024-04-122024-04-190,221,5827338129496402
Pihlajalinna2024-04-112024-04-122024-04-190,070,7246376811594203
Componenta2024-04-112024-04-1200
Bittium2024-04-112024-04-122024-04-190,030,3605769230769231
Administer2024-04-112024-04-1200
Raisio V2024-04-102024-04-112024-04-180,147,299270072992702normal+other
Raisio K2024-04-102024-04-112024-04-180,146,965174129353234normal+other
Ponsse2024-04-102024-04-112024-04-180,552,182539682539683
Orthex2024-04-102024-04-112024-04-180,111,5277777777777777
Lemonsoft2024-04-102024-04-112024-04-220,142,3728813559322033
Glaston2024-04-102024-04-112024-04-250,055,76036866359447
Etteplan2024-04-102024-04-112024-04-180,32,316602316602317
Eezy2024-04-102024-04-1100
Martela A2024-04-082024-04-0900
Faron Pharmaceuticals2024-04-082024-04-0900
Alma Media2024-04-082024-04-092024-04-160,454,411764705882353
Wulff Group2024-04-052024-04-082024-04-150,083,265306122448979
Verkkokauppa.com2024-04-052024-04-0800
UPM-Kymmene2024-04-052024-04-082024-04-160,752,2091310751104563
Suominen2024-04-052024-04-082024-04-150,13,5971223021582737
Sitowise Group2024-04-052024-04-0800
Revenio Group2024-04-052024-04-082024-04-150,381,380813953488372
Raute A2024-04-052024-04-082024-04-180,10,7490636704119851
Outokumpu2024-04-052024-04-082024-04-150,267,42644958583262
Gofore2024-04-052024-04-082024-04-150,471,9183673469387754
Enersense2024-04-052024-04-0800
Dovre Group2024-04-052024-04-082024-04-150,012,6954177897574123
Aiforia Technologies2024-04-052024-04-0800
Siili Solutions2024-04-042024-04-052024-04-120,263,316326530612245
Robit2024-04-042024-04-0500
Pohjanmaan Arvo Sijoitusosuuskunta2024-04-042024-04-052024-04-153,26,203955021326095Muu
Consti2024-04-042024-04-052024-04-120,44,098360655737705
Aktia Pankki A2024-04-042024-04-052024-04-120,77,454739084132055
Kesla A2024-04-032024-04-042024-04-110,12,5510204081632653
Nexstim2024-04-022024-04-0300
Witted Megacorp2024-03-282024-04-0200
Trainers´ House2024-03-282024-04-0100
Solteq2024-03-282024-04-0200
Netum2024-03-282024-04-0200
Neste2024-03-282024-04-022024-04-090,63,5200938691698442
Konecranes2024-03-282024-04-022024-04-101,352,504638218923933
Kempower2024-03-282024-04-0200
Innofactor2024-03-282024-04-022024-04-090,075,384615384615384Pääomanpalautus
Detection Technology2024-03-282024-04-022024-04-090,231,2299465240641712
CapMan2024-03-282024-04-022024-04-090,063,134796238244514
Betolar2024-03-282024-04-0200
Ålandsbanken B2024-03-272024-03-282024-04-082,657,886904761904761other+normal
Ålandsbanken A2024-03-272024-03-282024-04-082,657,703488372093024normal+other
Vaisala A2024-03-272024-03-282024-04-120,751,8226002430133659
Terveystalo2024-03-272024-03-282024-04-080,151,6853932584269662
Partnera2024-03-272024-03-2800
Oma Säästöpankki2024-03-272024-03-282024-04-081 *6,693440428380187normal+other
Olvi A2024-03-272024-03-282024-04-180,61,8867924528301887
Metsä Board B2024-03-272024-03-282024-04-090,253,3875338753387534
Metsä Board A2024-03-272024-03-282024-04-090,252,9411764705882355
Lamor2024-03-272024-03-2800
Kesko B2024-03-272024-03-282024-04-090.26 *1,5554890816631768
Kesko A2024-03-272024-03-282024-04-090.26 *1,4908256880733943
Exel Composites2024-03-272024-03-2800
SSH Communications Security2024-03-262024-03-2700
SRV Yhtiöt2024-03-262024-03-2700
Kreate Group2024-03-262024-03-272024-04-090,33,865979381443299
Fortum2024-03-262024-03-272024-04-050,583,9536468984321744
Enento Group2024-03-262024-03-272024-04-050,52,9832935560859184
Valmet2024-03-252024-03-262024-04-110,682,523191094619666
United Bankers2024-03-252024-03-262024-04-040,52,710027100271003
PunaMusta Media2024-03-252024-03-2600
Piippo2024-03-222024-03-2500
Nordea Bank2024-03-222024-03-252024-04-030,928,102157639806252
Lindex Group B2024-03-222024-03-2500
Lassila & Tikanoja2024-03-222024-03-252024-04-030,495,651672433679354
Fodelia2024-03-222024-03-252024-05-030,081,4184397163120568
eQ2024-03-222024-03-252024-04-030,42,73972602739726
WithSecure2024-03-212024-03-2200
Vincit2024-03-212024-03-222024-04-020,13,802281368821293
Stora Enso R2024-03-212024-03-222024-04-040,10,7898894154818326
Stora Enso A2024-03-212024-03-222024-04-040,10,796812749003984
Orion B2024-03-212024-03-222024-04-030,812,044938146932593
Orion A2024-03-212024-03-222024-04-030,812,053231939163498
LeadDesk2024-03-212024-03-2200
Kemira2024-03-212024-03-222024-04-040,341,4873140857392826
Heeros2024-03-212024-03-2200
Fondia2024-03-212024-03-222024-04-030,324,705882352941177
Digia2024-03-212024-03-222024-04-020,173,1365313653136533
Alisa Pankki2024-03-212024-03-2200
Aallon Group2024-03-212024-03-222024-04-030,222,75
Oriola B2024-03-202024-03-212024-04-110,077,8125
Oriola A2024-03-202024-03-212024-04-110,077,014028056112225
Citycon2024-03-202024-03-212024-03-280,0751,9201228878648233Hallituksen valtuutus
Admicom2024-03-202024-03-212024-03-280,71,4644351464435148
Finnair2024-03-192024-03-2000
Talenom2024-03-182024-03-192024-03-260,193,8229376257545273
YIT2024-03-152024-03-1800
Titanium2024-03-152024-03-182024-03-251,169,430894308943088normal+other
Kojamo2024-03-152024-03-1800
Evli2024-03-152024-03-182024-03-251,165,814536340852131
Alexandria Group Oyj2024-03-152024-03-182024-03-250,789,62962962962963
TietoEVRY2024-03-142024-03-152024-04-030,7354,051819184123484
Purmo Group2024-03-142024-03-152024-03-220,090,8Pääomanpalautus
Merus Power2024-03-142024-03-1500
Fiskars A2024-03-142024-03-152024-03-220,412,285395763656633
F-Secure2024-03-142024-03-152024-03-220,0351,773049645390071
Qt Group2024-03-132024-03-1400
LapWall2024-03-132024-03-142024-03-210,133,8922155688622757
Wärtsilä B2024-03-082024-03-112024-03-180,160,8662696264212236
Kone2024-03-012024-03-042024-03-111,753,7521440823327614
Panostaja2024-02-082024-02-0900
Telia Company2024-02-022024-02-052024-02-080,0441,8092105263157896
Nokia2024-01-292024-01-302024-02-080,030,8733624454148472
Asuntosalkku2024-01-242024-01-2500
Aspo0.23 *3,8983050847457625Hallituksen valtuutus
Bittium0.03 *0,3605769230769231Muu
Dovre Group2024-10-310.01 *2,6954177897574123Muu
Enento Group0.5 *2,9832935560859184Hallituksen valtuutus
Enersense0.1 *3,663003663003663Hallituksen valtuutus
Innofactor0.07 *5,384615384615384Hallituksen valtuutus
Musti Group0.6 *2,362204724409449Hallituksen valtuutus
Nurminen Logistics0.03 *2,7906976744186047Hallituksen valtuutus
Pallas Air0 *0
Reka Industrial1.2 *23,62204724409449Hallituksen valtuutus
Stora Enso A0.2 *1,593625498007968Hallituksen valtuutus
Stora Enso R0.2 *1,5797788309636651Hallituksen valtuutus
Tokmanni Group0.38 *2,814814814814815Hallituksen valtuutus

Taulukon sisältö

Tähtimerkki * tarkoittaa ehdotettua osinkoa.

Tuotto-% on laskettu suhteuttamalla kyseisen osingonmaksuerän osinko uusimpaan päätöskurssiin.

Osinkoihin ja tuottoprosentteihin on tehty tarvittaessa anti-, splitti- ja vastaavien tapahtumien korjaus. Tällaisissa tapauksissa alkuperäinen osinko on esitetty suluissa korjatun osingon jälkeen.

Lisätieto-sarakkeessa on maininta, jos kyseessä ei ole normaalista käteisosingosta:

  • Hallituksen valtuutus: Hallitus päättää myöhemmin mahdollisesta osingonjaosta. Mainittu summa on valtuutuksen maksimimäärä, eikä sitä välttämättä makseta kokonaan tai lainkaan.
  • Muut osingonluonteiset maksut: Nämä voivat poiketa verotuksellisesti normaaleista osingoista. Lisätietoa löytyy yhtiön tilinpäätöstiedotteesta tai suoraan yhtiöltä.

Osinkosumma voi sisältää samana päivänä irtoavat pääoman palautukset ja muut vastaavat erät.

Tietoa osingoista

Osingoista yleensä:
Osakeyhtiölain mukaan osinko-oikeus kuuluu osakkeenomistajalle, joka on merkitty osakkeenomistajaksi yhtiön osakasluetteloon yhtiökokouksessa määrättynä osingon täsmäytyspäivänä. Osingon saadakseen on osake ostettava tai omistettava viimeistään yhtiökokouspäivänä. Tällöin ostaja on täsmäytyspäivänä kaupan selvitessä (kauppapäivä plus kolme selvityspäivää) merkitty osakkeenomistajaksi.

Osingon irtoamispäivä:
Osinko irtoaa osakkeesta yleensä yhtiökokousta seuraavana pankkipäivänä. Tämä tarkoittaa käytännössä, että osinko irtoaa yhtiökokouspäivän ja sitä seuraavan päivän välisenä yönä klo 24. Jos ostat osakkeen osingon irtoamisen jälkeen, et ole oikeutettu osinkoon, vaikka kauppa tehtäisiin ennen täsmäytyspäivää. Osinko jää tällöin myyjälle. Jos yhtiökokous on valtuuttanut hallituksen päättämään osingonmaksusta, hallituksen päätöspäivä rinnastetaan yhtiökokouspäivään.

Osingonmaksun täsmäytyspäivä
Yhtiö itse määrää osingonmaksun täsmäytyspäivän ja osingon maksupäivän Arvopaperikeskuksen sääntöjen mukaisesti. Täsmäytyspäivä voi olla aikaisintaan toinen selvityspäivä yhtiökokouspäivän jälkeen eli käytännössä irtoamispäivää seuraava pankkipäivä. Suurin osa yhtiöistä noudattaa tätä aikataulua.

Osingonmaksupäivä
Osingonmaksupäivä on yleensä viides pankkipäivä täsmäytyspäivästä. Yhtiö voi kuitenkin itse päättää maksupäivän, eikä sitä ole erikseen määrätty.

Lähde: Kauppalehti

Lue seuraavaksi


Löydä osinkokalenterista kaikki Helsingin pörssissä listattujen osakkeiden osingot vuodelle 2024.

Osinkokalenteri

5.7.2024

Katso osinkokalenterista Helsingin pörssissä listattujen osakkeiden osingot vuodelle 2024. Näet mm. osingonmaksupäivät ja tuottoprosentit.


Verovähennykset kannattaa tarkistaa veroilmoituksesta ja hyödyntää ainakin yleisimmät verovähennykset.

Verovähennykset vuodelta 2023 – näitä kuluja voit vähentää verotuksessa

26.4.2024

Nyt on aika tarkistaa viime vuoden veroilmoituksen tiedot ja verovähennykset. Lue tästä, mitä kuluja voit vähentää verotuksessa. Viime vuoden esitäytetyistä veroilmoituksista kannattaa tarkistaa tulo- ja vähennystiedot. Esitäytetyssä veroilmoituksessa on laskettu verotuksen lopputulos niillä […]


Selvitys: Näissä kaupungeissa saat auton nopeiten huoltoon

15.4.2024

Etua Oy selvitti yhteistyössä AutoJerryn kanssa, kuinka nopeasti autolle saa huoltoaikoja vuoden eri kuukausina ja kuinka kauan huoltoaikojen saaminen kestää Suomen suurimmissa kaupungeissa.


Copyright © 2024 Etua.fi